MADEN ZİYARETLERİ

Koza Altın İşletmeleri A.Ş., 17 Mayıs 2006 tarihinde yayınladığı basın açıklaması ile insan sağlığına ve çevreye duyarlılığı, üretimde olduğu süredeki tüm denetimlerle tescillenen, dünyanın en iyi çevre teknolojisine sahip altın madeni sahalarının kapılarının herkese açık olduğunu, dileyen tüm üniversitelerin, eğitim kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, yerli ve yabancı turistlerin faaliyette olan sahaları gezip bilgi edinebileceğini duyurdu.

Gelen tüm ziyaretçilere altının cevher olarak bulunduğu açık ocaktan, dore külçe olarak döküldüğü aşamaya, dünyanın en gelişmiş laboratuvarlarından arıtma tesislerine kadar her adım ayrıntılarıyla anlatılıp, çevre ve üretim performansları hakkında bilgi veriliyor. Ziyaretçilerin tek yapması gereken ise Halkla İlişkiler Bölümü’ne başvurmak.

Ziyaretçiler arasında; biliminsanları, sivil toplum örgütleri, üniversite öğrencileri, ilköğretim okulu öğrencileri, ordu mensupları, yazılı ve görsel basından gazeteciler, kamu görevlileri, yerli ve yabancı turistler, yatırımcılarımız ve altının nasıl çıkarıldığını merak eden değişik meslek gruplarından vatandaşlar vardır.

Doğru bilgilendirmenin önemli bir parçası olan altın madeni turlarına, madenin işleyişi, çevresel etkileri ve üretim performansları hakkında bilgi edinmek isteyen tüm kişi ve kuruluşlar davetlidir.

maden-ziyaretleri