SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Koza Altın, üretimde olduğu ilk günden günümüze, insana saygı ön koşulu ile; dünya altın madenciliğindeki mevcut en iyi teknoloji kullanarak, en yüksek çevresel performansı sergileyerek çalışmalarını sürdürüyor.

İş dünyasının parlayan yıldızları arasında işaret edilen Koza Altın iş hedeflerini, “Sürdürülebilir Madencilik Kriterleri” ile bütünleştirerek, yöreye en yüksek ekonomik ve sosyal katkıyı sağlayacak yaklaşımı benimsiyor. Ekonomik ve sosyal faaliyetler, sahip olunan sınırlı kaynakların, en verimli, en faydalı şekilde kullanımının görev olduğu bilinci ile planlanıyor.

Faaliyette bulunduğu toplumun yaşam kalitesine artı değer katmak için, çalışanlarına ve onların ailelerine, yöre halkına, sivil toplum kuruluşlarına ve paylaşımda olduğu diğer tüm gruplara olan sorumluluğunun bilinciyle; eğitim, çevre, sağlık, kültür-sanat yöreye özel yeni iş imkanlarının yaratılması ve daha birçok alanda fayda sağlayacak yatırımlar yapıyor.

Koza Altın, ülkenin kalkınması ve halkın mutluluğu için Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve Milleti’ne olan inanç ve bağlılığı ile çalışıp, artı değerler yaratmaya devam ediyor…

 

Yeni İş İmkanları

Koza Altın, madencilik faaliyetlerinin yanı sıra yörenin ekonomik kalkınmasını, yeni iş imkanları sunarak güçlendirmeye çalışıyor. Gıda yatırımları ve yöresel nakliye şirketlerinin kurulumunu destekleyerek istihdam ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlıyor.